Medikal üretimde farklı bir anlayış

Novotek Biyomedikal, 2015 yılında İstanbul’da kurulmuş olup başlangıçta ağırlıklı olarak invitro diagnostik alanına odaklanarak tek kullanımlık tıbbi ürün üretimleri gerçekleştirmiştir. Şirket, bugün hala merkezinin bulunduğu İstanbul’da faaliyet göstermekte ve tıbbi cihaz üreticisi olarak sektörde önemli bir konumda yer almaktadır.

İş ortağı olan Özgü Kalıp’ın 45 yıllık kalıp teknolojileri deneyimi ile birleşerek, Novotek Biyomedikal, üretim gücünü artırarak tıbbi cihaz sektöründe ithalata olan bağımlılığı azaltmayı hedeflemiştir. Şirket, sektöre yeni bir soluk getirerek kalite standartlarını yükseltmeyi amaçlamıştır.

Kuruluşundan itibaren sürekli kalite kontrol ve güvenli ürün üretimi prensibinden taviz vermeyen Novotek Biyomedikal, tecrübe ve heyecanını birleştirerek kısa sürede birçok üreticinin dikkatini çekmeyi başarmıştır.

Hızla genişleyen müşteri portföyünden aldığı güç ve enerji ile şirket, müşteri beklentilerine cevap verme vizyonuyla hareket ederek Kocaeli-Gebze’de bulunan 1.400 m2 kapalı alanlı yeni tesisine taşınmıştır.

Fabrikalarında farklı üretim ihtiyaçlarına yönelik tasarlanan 2 adet Temiz oda (cleanroom) ile Medikal Plastik Enjeksiyon, Medikal Ekstrüzyon, Montaj ve Paketleme gibi kritik hizmetleri başarıyla sunan Novotek Biyomedikal, sektördeki büyümesini sürdürmektedir.

 

Novotek Biyomedikal
temizoda plastik enjeksiyon